Shell alternatyvus kuras (LNG, HVO)

Kuras tvaresniam verslui!


Visi turime prisidėti prie komercinio kelių transporto sektoriaus dekarbonizacijos. Dabar tai galime rinkdamiesi naujus, mažai teršiančius degalus – LNG ir bioLNG suskystintas gamtines dujas ar Shell atsinaujinatį dyzelį HVO. 

LNG ir bioLNG 

Shell yra didžiausias nepriklausomas LNG dujų  gamintojas pasaulyje, dalyvaujantis kiekviename proceso etape: nuo dujų telkinių paieškos iki paskirstymo.

Privalumai jūsų verslui

 • Švaresnis degimas. Shell LNG ir bioLNG padeda sumažinti transporto priemonių šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją iki 22%, palyginti su įprastu dyzeliu.
 • Galia. LNG dujos yra gaminamos pagal patikrintą ir patikimą technologiją, o jomis varomų transporto priemonių eksploatacinės savybės bei variklio galios parametrai nenusileidžia dyzeliniams vilkikams.
 • Triukšmo mažinimas. LNG leidžia sumažinti variklio triukšmą iki 50%. Tai pagerina vairuotojo savijautą ir leidžia transporto priemonėms patekti į žemo triukšmo zonas.
 • Tinkamai naudojamos LNG nekelia jokios rizikos. Rizikos lygis nėra didesnis nei kitų reguliariai naudojamų degalų.
 • LNG varomos transporto priemonės leidžia transporto įmonėms sumažinti anglies pėdsaką ir patenkinti net reikliausius klientus.
 • Tinklo plėtra. LNG užsipylimo vietų skaičius nuolat auga. Gamtines dujas tiekiančių Shell degalinių jau yra Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Olandijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Turkijoje ir kt.

Shell HVO 

Atsinaujinantis dyzelis arba hidrintas augalinis aliejus (HVO) gali sumažinti CO2 emisijas iki 90 %*, palyginti su tradiciniu dyzeliu. Pagamintas iš sertifikuotų atliekų ir tinkamas visiems dyzeliniams varikliams, Shell atsinaujinantis dyzelis yra perspektyvi alternatyva norintiems sumažinti transporto parko taršą ir išlaikyti našumą.

Privalumai jūsų verslui:

 • Švaresnis degimas. Naudojant Shell HVO sumažinsite ne tik anglies dvideginio emisijas, bet ir išmetamų kietųjų dalelių bei azoto oksido kiekį. HVO yra itin grynas ir efektyvus kuras, kuriame nėra kvapiųjų medžiagų ir sieros.
 • Triukšmo mažinimas. Shell HVO sumažina variklio triukšmą, todėl vairavimas tampa tylesnis ir patogesnis. Ši funkcija leidžia vairuoti transporto priemonę triukšmą ribojančiose vietose.
 • Lengvesnis variklio užkūrimas. Lyginant su tradiciniu dyzeliu, Shell HVO užtikrina lengvesnį ir spartesnį transporto priemonės užvedimą, net kai lauke yra itin žema temperatūra. 
 • Paprastas naudojimas.  Shell HVO tinka įprastiems dyzeliniams varikliams, tad jį galima naudoti kaip alternatyvą, neperkant naujų transporto priemonių ir neatliekant variklio modifikacijų. Tai leidžia šį alternatyvų kurą sklandžiai integruoti į jūsų turimą tranpsorto parką, sumažinant prastovų laiką ir užtikrinant nepertraukiamą veiklą.
 • Sparčiai augantis tinklas. Būdami pasaulyje pirmaujantys biodegalų gamintojai ir platintojai, Shell yra įsipareigoję plėsti gamybą ir investicijas į Shell atsinaujinatį dyzelį. Tai reiškia, kad HVO kurą teikiančių degalinių tinklas sparčiai plėsis. Šiuo metu Shell atsinaujinančio dyzelio galima įsigyti Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Olandijoje ir Belgijoje.

*80–90 % CO₂ (CO₂ ekvivalentas apima CO₂, CH4, N2O), palyginti su B7 dyzelinu.

Sužinokite daugiau apie Shell atsinaujinatį dyzelį.